عربستان 2 میدان کوچک نفت و گاز کشف کرد

به گزارش وبلاگ بهابادی، وزیر انرژی عربستان بیان نمود شرکت آرامکو دو میدان نفت و گاز در مناطق شمالی این کشور کشف کرده است. این اکتشاف به عربستان کمک می کند به اهداف گازی خود برسد و گاز غرب این کشور که در حال حاضر فاقد شبکه گازی است، تامین می شود.

عربستان 2 میدان کوچک نفت و گاز کشف کرد

به گزارش وبلاگ بهابادی به نقل از خبرگزاری تسنیم، عبدالعزیز بن سلمان، وزیر انرژی عربستان اظهار داشت شرکت آرامکو دو میدان نفت و گاز در مناطق شمالی این کشور کشف کرده است.

تولید گاز از میدان حدابه الحجره نزدیک به مرز عراق آغاز شده و روزانه 16 میلیون فوت مکعب گاز و 1944 بشکه میعانات گازی از آن به دست می آید. میدان نفتی جدید ابرق الطلوع هم تولید روزانه 3 هزار بشکه نفت خام، 49 هزار بشکه میعانات گازی و 1.1 میلیون فوت مکعب گاز طبیعی را آغاز کرده است.

شرکت آرامکو اظهار داشت به حفاری ادامه می دهد تا بتواند ظرفیت انرژی این میادین نفتی را ارزیابی کند.

رابین میلز، موسس شرکت مشاوره قمری انرژی در دوبی گفت: این کشف آرامکو در مقایسه با ظرفیت تولید فعلی 8.5 میلیون بشکه در روز این شرکت بسیار اندک است ولی کمک می کند عربستان به هدفش برای تقویت تولید غیرنفتی برسد. اگر حجم و هزینه های تولید مناسب باشد، به عربستان کمک می کند به اهداف گازی خود برسد و گاز غرب این کشور که در حال حاضر فاقد شبکه گازی است، تامین می شود.

منبع: جام جم آنلاین

به "عربستان 2 میدان کوچک نفت و گاز کشف کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عربستان 2 میدان کوچک نفت و گاز کشف کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید